Essential Care

Olejek eteryczny z ylang ylang

Olejek eteryczny z ylang ylang

28,45 zł
Brutto

Olejek o silnym, egzotycznym, kwiatowym zapachu, mający działanie uspokajające i relaksujące przy emocjonalnym napięciu, uczuciu niepokoju i kołataniu serca. Pomaga w normalizacji suchej lub tłustej warstwy skóry.

Ilość

Certyfikaty


Opis

Olejek z ylang-ylang o słodkim, egzotycznym, kwiatowym zapachu. Wyróżnia się pośród olejków eterycznych  najsilniejszymi właściwościami relaksującymi ciało i umysł. Jest również znanym afrodyzjakiem. Płatki ylang-ylang są rozrzucane na łożu nowożeńców w Indonezji.

Ylang-ylang (słowo oznacza „kwiat kwiatów”to tropikalne drzewo o wysokości około 20 metrów posiadające duże i delikatne pachnące kwiaty o barwie różowej, rosnące w lasach deszczowych wysp Pacyfiku, Indonezji, Filipin i Polinezji. Olejek uzyskuje się w procesie destylacji świeżych kwiatów. Ekstrakt znalazł zastosowanie w przemyśle kosmetycznym, a także w medycynie. 

Działanie olejku: 

 • Pozytywnie oddziałuje na układ nerwowy, rozluźnia, niweluje niepokój i napięcie, gniew i strach. 
 • Skuteczny w stanach depresyjnych, silnych atakach paniki, bezsenności i syndromie napięcia przedmiesiączkowego. 
 • Wpływa na utrzymanie męsko-żeńskiej równowagi energetycznej.
 • Uważany za silny afrodyzjak.
 • Lecznicze działanie przejawia się w chorobach serca i układu krążenia. Obniża ciśnienie tętnicze, uspokaja zadyszkę i kołatanie serca, poprawia ukrwienie mięśnia sercowego i zmniejsza objawy choroby wieńcowej.
 • W kosmetyce pomaga przywrócić naturalne procesy wydzielania sebum i przeciwdziała łuszczycy skóry. 
 • Wzmacnia działanie kosmetyków przeciwtrądzikowych oraz szamponów przeciwłupieżowych. 
 • Znalazł zastosowanie w odkażaniu ran, skaleczeń, zadrapań i poparzeń.


Metody zastosowania: 

 • Aromaterapia: stosować  w specjalnych kominkach do aromatyzacji powietrza, nawilżaczach powietrza, co pozwala cieszyć się pięknym zapachem w całym pomieszczeniu.
 • Inhalacje: jedna z najbardziej powszechnych metod w aromaterapii, polecana przy infekcjach górnych dróg oddechowych. 5-10 kropli olejku dodaj do naczynia z gorąca woda, pochyl twarz i nakryj głowę ręcznikiem, wdychaj parę wodną przez kilka minut.
 • Kąpiel aromaterapeutyczna: gorąca kąpiel z dodatkiem olejku sprawia, że dochodzi do kontaktu z całą powierzchnią skóry a jednocześnie poddajemy się inhalacji. 6-12 kropli olejku dodaj do wanny wypełnionej wodą w temperaturze 36 - 38°C . Czas kąpieli 10-15 minut.
 • Kompresy: Polecane przy występowaniu bólu głowy, bólach reumatycznych, mięśniowych.  Mały ręcznik zanurz w wodzie z dodatkiem kilku kropli olejku. Tak przygotowany kompres (ciepły lub zimny) przykładaj w odpowiednim miejscu na ciele przez kilkanaście minut.
 • Masaż aromaterapeutyczny: masaż wykonuje się przy użyciu mieszanki olejków eterycznych w bazowych olejach (np. oliwa z oliwek, olej migdałowy). Rozpuścić 6-10 kropli olejku w 30ml oleju podstawowego.
 • Kremy, balsamy: kilka kropli olejku dokładnie wymieszaj ze stosowanym kremem lub balsamem.

Mieszanki czystych, nierozcieńczonych organicznych olejków eterycznych są starannie dobrane przez profesjonalnego aromaterapeutę. Wszystkie olejki są certyfikowane przez Soil Association i posiadają gwarancję, że nie zawierają żadnych domieszek, pestycydów ani herbicydów. Olejki marki Essential Care to gwarancja najwyższej jakości.

Uwagi:

 • Olejki eteryczne to skoncentrowana, lotna substancja, która jest uzyskiwana z aromatycznych liści, kwiatów,  nasion, kory, skórki lub korzeni roślin, zazwyczaj przez tłoczenie na zimno lub destylację z parą wodną.
 • Każdy olejek ma niepowtarzalny aromat i właściwości lecznicze. Niektóre oleje mogą być łączone w celu zapewnienia pożądanego działania terapeutycznego.
 • Dla łatwości użytkowania i trwałości, wszystkie olejki dostępne są w szklanych, ciemnobrązowych butelkach z kroplomierzem. 
 • Należy pamiętać, że olejki eteryczne to bardzo skoncentrowane substancje, które powinny być stosowane z ostrożnością. W razie wątpliwości, należy skonsultować się z wykwalifikowanym aromaterapeutą.

Środki ostrożności dotyczące stosowania:

Olejki eteryczne, nigdy nie powinny być połykane.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Należy unikać bezpośredniego kontaktu z oczami i błonami śluzowymi.
Stosować po odpowiednim rozcieńczeniu – z olejem roślinnym do masażu, w wodzie do kąpieli, w kremie, szamponie etc.
Wyjątkiem od tej reguły są olejek lawendowy i z drzewa herbacianego, które mogą w pewnych okolicznościach być stosowane z umiarem na skórę w postaci nierozcieńczonej.
Dla dzieci i dla kobiet w czasie ciąży, dawkowanie należy zmniejszyć o co najmniej 50%
W przypadku podejrzenia alergii, przetestować rozcieńczony olejek na małym fragmencie skóry.
Przechowywać szczelnie zamknięte, z dala od źródeł ciepła i światła.

Skład INCI: Cananga odorata

Opakowanie
5 ml
EAN
142

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Olejek eteryczny z ylang ylang

Olejek o silnym, egzotycznym, kwiatowym zapachu, mający działanie uspokajające i relaksujące przy emocjonalnym napięciu, uczuciu niepokoju i kołataniu serca. Pomaga w normalizacji suchej lub tłustej warstwy skóry.

Napisz swoją opinię

16 podobnych produktów: