
Essential Care
Olejek eteryczny z mięty zielonej
Olejek eteryczny z mięty zielonej
Olejek z mięty zielonej o pięknym i orzeźwiającym zapachu. Zapach mięty zielonej jest słodszy i delikatniejszy niż zapach mięty pieprzowej. Leczy pryszcze, ropnie, mdłości, wymioty, bóle głowy.
Opis
Opis produktu
Olejek z mięty zielonej o pięknym i orzeźwiającym zapachu. Zapach mięty zielonej jest słodszy i delikatniejszy niż zapach mięty pieprzowej.
Ciekawostka: Jedna kropla czystego olejku miętowego to około 27 szklanek herbaty miętowej!
Tradycja stosowania mięty jako środka wspomagającego trawienie, sięga czasów starożytnego Rzymu i Egiptu. Doceniona także przez Indian amerykańskich i Chińczyków, jako wspomagająca układ oddechowy i układ krążenia. Mentol, najważniejszy składnik aktywny mięty, obecnie wykorzystywany jest w produktach farmaceutycznych, jak również w produktach takich jak pasty do zębów oraz aromaty spożywcze.
Olejek eteryczny mięty posiada dobre właściwości rozprowadzające, dlatego warto mieszać go z innymi olejkami eterycznymi, dla przyspieszenia i wzmocnienia efektów.
Działanie olejku:
- Pobudza drenaż układu limfatycznego, co pomaga zmniejszyć obrzęk i pozbywać się toksyn z organizmu.
- Znajduje zastosowanie w przypadku kolki, biegunki, nudności, zespołu jelita drażliwego, wzdęcia, nieświeżego oddechu.
- Łagodzi objawy wyczerpania nerwowego i depresji.
- Przyczynia się do poprawy pamięci i koncentracji.
- Oczyszcza skórę i zwalcza trądzik.
- Wdychanie łagodzi zapalenie błony śluzowej spowodowane przez zakażenie lub alergię.
- Łagodzi efekty stłuczeń, siniaków, poparzeń słonecznych.
Metody zastosowania:
- Aromaterapia - stosować w specjalnych kominkach do aromatyzacji powietrza, nawilżaczach powietrza, co pozwala cieszyć się pięknym zapachem w całym pomieszczeniu.
- Inhalacje: jedna z najbardziej powszechnych metod w aromaterapii, polecana przy infekcjach górnych dróg oddechowych. 5-10 kropli olejku dodaj do naczynia z gorąca woda, pochyl twarz i nakryj głowę ręcznikiem, wdychaj parę wodną przez kilka minut.
- Kąpiel aromaterapeutyczna: gorąca kąpiel z dodatkiem olejku sprawia, że dochodzi do kontaktu z całą powierzchnią skóry a jednocześnie poddajemy się inhalacji. 6-12 kropli olejku dodaj do wanny wypełnionej wodą w temperaturze 36 - 38°C . Czas kąpieli 10-15 minut.
- Kompresy: Polecane przy występowaniu bólu głowy, bólach reumatycznych, mięśniowych. Mały ręcznik zanurz w wodzie z dodatkiem kilku kropli olejku. Tak przygotowany kompres (ciepły lub zimny) przykładaj w odpowiednim miejscu na ciele przez kilkanaście minut.
- Masaż aromaterapeutyczny: masaż wykonuje się przy użyciu mieszanki olejków eterycznych w bazowych olejach (np. oliwa z oliwek, olej migdałowy). Rozpuścić 8-12 kropli olejku w 30ml oleju podstawowego.
- Kremy, balsamy - kilka kropli olejku dokładnie wymieszać ze stosowanym kremem lub balsamem.
- bez parabenów,
- bez glikolu,
- bez sztucznych barwników
- bez silikonu
- bez Phenoxyethanolu
- bez PEG i SLS
- bez składników GMO
- fizjologiczne pH
- hypoalergiczny
Mieszanki czystych, nierozcieńczonych organicznych olejków eterycznych są starannie dobrane przez profesjonalnego aromaterapeutę. Wszystkie olejki są certyfikowane przez Soil Association i posiadają gwarancję, że nie zawierają żadnych domieszek, pestycydów ani herbicydów. Olejki marki Essential Care to gwarancja najwyższej jakości.
Uwagi:
- Olejki eteryczne to skoncentrowana, lotna substancja, która jest uzyskiwana z aromatycznych liści, kwiatów, nasion, kory, skórki lub korzeni roślin, zazwyczaj przez tłoczenie na zimno lub destylację z parą wodną.
- Każdy olejek ma niepowtarzalny aromat i właściwości lecznicze. Niektóre oleje mogą być łączone w celu zapewnienia pożądanego działania terapeutycznego.
- Dla łatwości użytkowania i trwałości, wszystkie olejki dostępne są w szklanych, ciemnobrązowych butelkach z kroplomierzem.
- Należy pamiętać, że olejki eteryczne to bardzo skoncentrowane substancje, które powinny być stosowane z ostrożnością. W razie wątpliwości, należy skonsultować się z wykwalifikowanym aromaterapeutą.
Środki ostrożności dotyczące stosowania:
Olejki eteryczne, nigdy nie powinny być połykane.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Należy unikać bezpośredniego kontaktu z oczami i błonami śluzowymi.
Stosować po odpowiednim rozcieńczeniu – z olejem roślinnym do masażu, w wodzie do kąpieli, w kremie, szamponie etc.
Wyjątkiem od tej reguły są olejek lawendowy i z drzewa herbacianego, które mogą w pewnych okolicznościach być stosowane z umiarem na skórę w postaci nierozcieńczonej.
Dla dzieci i dla kobiet w czasie ciąży, dawkowanie należy zmniejszyć o co najmniej 50%
W przypadku podejrzenia alergii, przetestować rozcieńczony olejek na małym fragmencie skóry.
Przechowywać szczelnie zamknięte, z dala od źródeł ciepła i światła.