Essential Care

Olejek eteryczny z mięty zielonej

Olejek eteryczny z mięty zielonej

22,55 zł
Brutto

Olejek z mięty zielonej o pięknym i orzeźwiającym zapachu. Zapach mięty zielonej jest słodszy i delikatniejszy niż zapach mięty pieprzowej. Leczy pryszcze, ropnie, mdłości, wymioty, bóle głowy.

Ilość

Certyfikaty


Opis

Olejek z mięty zielonej o pięknym i orzeźwiającym zapachu. Zapach mięty zielonej jest słodszy i delikatniejszy niż zapach mięty pieprzowej.

Ciekawostka: Jedna kropla czystego olejku miętowego to około 27 szklanek herbaty miętowej!

Tradycja stosowania mięty jako środka wspomagającego trawienie, sięga czasów starożytnego Rzymu i Egiptu. Doceniona także przez Indian amerykańskich i Chińczyków, jako wspomagająca układ oddechowy i układ krążenia. Mentol, najważniejszy składnik aktywny mięty, obecnie wykorzystywany jest w produktach farmaceutycznych, jak również w produktach takich jak pasty do zębów oraz aromaty spożywcze.

Olejek eteryczny mięty posiada dobre właściwości rozprowadzające, dlatego warto mieszać go z innymi olejkami eterycznymi, dla przyspieszenia i wzmocnienia efektów.

Działanie olejku: 

 • Pobudza drenaż układu limfatycznego, co pomaga zmniejszyć obrzęk i pozbywać się toksyn z organizmu.
 • Znajduje zastosowanie w przypadku  kolki, biegunki, nudności, zespołu jelita drażliwego, wzdęcia, nieświeżego oddechu.
 • Łagodzi objawy wyczerpania nerwowego i depresji.
 • Przyczynia się do poprawy pamięci i koncentracji.
 • Oczyszcza skórę i zwalcza trądzik.
 • Wdychanie łagodzi zapalenie błony śluzowej spowodowane przez zakażenie lub alergię.
 • Łagodzi efekty stłuczeń, siniaków, poparzeń słonecznych. 

Metody zastosowania: 

 • Aromaterapia - stosować  w specjalnych kominkach do aromatyzacji powietrza, nawilżaczach powietrza, co pozwala cieszyć się pięknym zapachem w całym pomieszczeniu.
 • Inhalacje: jedna z najbardziej powszechnych metod w aromaterapii, polecana przy infekcjach górnych dróg oddechowych. 5-10 kropli olejku dodaj do naczynia z gorąca woda, pochyl twarz i nakryj głowę ręcznikiem, wdychaj parę wodną przez kilka minut.
 • Kąpiel aromaterapeutyczna: gorąca kąpiel z dodatkiem olejku sprawia, że dochodzi do kontaktu z całą powierzchnią skóry a jednocześnie poddajemy się inhalacji. 6-12 kropli olejku dodaj do wanny wypełnionej wodą w temperaturze 36 - 38°C . Czas kąpieli 10-15 minut.
 • Kompresy: Polecane przy występowaniu bólu głowy, bólach reumatycznych, mięśniowych.  Mały ręcznik zanurz w wodzie z dodatkiem kilku kropli olejku. Tak przygotowany kompres (ciepły lub zimny) przykładaj w odpowiednim miejscu na ciele przez kilkanaście minut.
 • Masaż aromaterapeutyczny: masaż wykonuje się przy użyciu mieszanki olejków eterycznych w bazowych olejach (np. oliwa z oliwek, olej migdałowy). Rozpuścić 8-12 kropli olejku w 30ml oleju podstawowego.
 • Kremy, balsamy - kilka kropli olejku dokładnie wymieszać ze stosowanym kremem lub balsamem.

Mieszanki czystych, nierozcieńczonych organicznych olejków eterycznych są starannie dobrane przez profesjonalnego aromaterapeutę. Wszystkie olejki są certyfikowane przez Soil Association i posiadają gwarancję, że nie zawierają żadnych domieszek, pestycydów ani herbicydów. Olejki marki Essential Care to gwarancja najwyższej jakości.

Uwagi:

 • Olejki eteryczne to skoncentrowana, lotna substancja, która jest uzyskiwana z aromatycznych liści, kwiatów,  nasion, kory, skórki lub korzeni roślin, zazwyczaj przez tłoczenie na zimno lub destylację z parą wodną.
 • Każdy olejek ma niepowtarzalny aromat i właściwości lecznicze. Niektóre oleje mogą być łączone w celu zapewnienia pożądanego działania terapeutycznego.
 • Dla łatwości użytkowania i trwałości, wszystkie olejki dostępne są w szklanych, ciemnobrązowych butelkach z kroplomierzem. 
 • Należy pamiętać, że olejki eteryczne to bardzo skoncentrowane substancje, które powinny być stosowane z ostrożnością. W razie wątpliwości, należy skonsultować się z wykwalifikowanym aromaterapeutą.

Środki ostrożności dotyczące stosowania:

Olejki eteryczne, nigdy nie powinny być połykane.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Należy unikać bezpośredniego kontaktu z oczami i błonami śluzowymi.
Stosować po odpowiednim rozcieńczeniu – z olejem roślinnym do masażu, w wodzie do kąpieli, w kremie, szamponie etc.
Wyjątkiem od tej reguły są olejek lawendowy i z drzewa herbacianego, które mogą w pewnych okolicznościach być stosowane z umiarem na skórę w postaci nierozcieńczonej.
Dla dzieci i dla kobiet w czasie ciąży, dawkowanie należy zmniejszyć o co najmniej 50%
W przypadku podejrzenia alergii, przetestować rozcieńczony olejek na małym fragmencie skóry.
Przechowywać szczelnie zamknięte, z dala od źródeł ciepła i światła.

Skład INCI: Mentha spicata

Opakowanie
5 ml
EAN
140

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Olejek eteryczny z mięty zielonej

Olejek z mięty zielonej o pięknym i orzeźwiającym zapachu. Zapach mięty zielonej jest słodszy i delikatniejszy niż zapach mięty pieprzowej. Leczy pryszcze, ropnie, mdłości, wymioty, bóle głowy.

Napisz swoją opinię

16 podobnych produktów: